- Standartinis
- Pavadinimas A-Z
- Pavadinimas Z-A
- Pigiausia viršuje
- Brangiausia viršuje
- Naujausi viršuje
- Veikliosios medžiagos pavadinimas A-Z
- Nuolaida %
- Kiekis dėžutėje
- Įvertinimas
- Populiarumą
Mėgstamos prekės
Atsiprašome, mėgstamų prekių sąrašas pasiekiamas tik registruotiems vartotojams.
Prekių palyginimas
Į prekių palyginimą galite įtraukti daugiausiai 3 prekes. Pasirinkite prekę, kurią norite pakeisti.
Apsauga nuo saulės
Saulės nudegimas yra odos pažeidimas, kurį sukelia per didelis ir per ilgas ultravioletinių spindulių poveikis. Jis gali sukelti skausmą ir deginimą, didina odos vėžio, raukšlių, pigmentinių dėmių ir strazdanų riziką, ant pažeistos odos gali atsirasti patinimas, iškilti pūslių. Norint nuo to apsaugoti odą reikia naudoti apsaugos nuo saulės priemones. Tai daryti svarbu ne tik vasarą, nes saulė, net ir pro debesis, gali pažeisti odą, todėl šiltuoju metų laiku rekomenduojama rinktis SPF 50, o šaltuoju – SPF 30.
Skaityti daugiauAtrask savo SOLERO
Filtruoti
Standartinis
Rodoma: 1 - 18 iš 159
Rodoma: 1 - 18 iš 159
Laiką leidžiant saulėje odą veikia du žalingi ultravioletinių spindulių tipai – UVA ir UVB. Pigmentinės dėmės ir raukšlės atsiranda dėl UVA spindulių poveikio, o UVB spinduliai atsakingi už nudegimą. Tiek UVB, tiek UVA spinduliai didina riziką susirgti odos vėžiu, todėl saugotis nuo saulės būtina.
Apsaugos nuo saulės faktorius, vadinamas SPF, parodo, kaip gerai priemonė odą apsaugo nuo UVB spindulių. UVA apsaugos SPF skaičius neparodo, todėl dažniausiai ant produkto pakuotės atskirai nurodoma, priemonė saugo ir nuo UVA spindulių ar ne. Kuo didesnis SPF skaičius, tuo didesnė apsauga bus suteikta.
Skaityti daugiauSPF skirtumai
Pagal stiprumą apsauga skirstoma į 4 lygius:
- žema apsauga – SPF yra mažesnis nei 15;
- vidutinė apsauga – SPF yra nuo 15 iki 29;
- aukšta apsauga – SPF yra nuo 30 iki 49;
- labai aukšta apsauga – SPF yra didesnis nei 50.
Apsaugos nuo saulės priemonės su SPF 15 blokuoja apie 93 % UVB spindulių, SPF 30 – beveik 97 % UVB spindulių, o SPF 50 apsaugo nuo 98 % UVB spindulių. Dažniausiai rekomenduojama rinktis kosmetikos priemones, kurių SPF siekia 30 ir daugiau. Vis tik reikia pažymėti, kad svarbu ne tik naudoti tinkamo lygio SPF, bet ir jo tepti / purkšti pakankamai. Vienkartinis apsaugos nuo saulės kremo kiekis, rekomenduojamas vidutinio kūno sudėjimo žmogui, yra apie 30 ml, tačiau dauguma žmonių sunaudoja tik apie 25–50 % nuo šio kiekio.
Dienos eigoje SPF reikia pakartotinai užtepti arba užpurkšti ant odos, nes ultravioletinius spindulius blokuojantis poveikis įprastai išlieka iki 2 val. Vandeniui atsparios apsaugos nuo saulės priemonės UV spindulius dažniausiai blokuoja nuo 40 iki 80 min, todėl ilgą laiką būnant vandenyje galima nudegti net ir naudojant SPF. Lauke užsiimant bet kokia aktyvia fizine veikla kosmetikos nuo saulės produktus taip pat reikėtų naudoti dažniau – apsauginis sluoksnis greičiau nusitrina prakaituojant ir daug judant.
Apsaugos nuo saulės priemonių veikimas ir efektyvumas priklauso ir nuo kitų faktorių, pavyzdžiui, paros laiko, oro sąlygų, odos tipo. Vasarą ultravioletiniai spinduliai intensyviausi 10–16 val. – tada jų poveikis net 4 kartus stipresnis nei 8 val. ryto. Siekiant sumažinti žalingą ultravioletinių spindulių poveikį, svarbu naudoti ir kitas nuo saulės saugančias priemones, dėvėti apsaugančius drabužius, nešioti akinius nuo saulės, galvos apdangalus.
Svarbu pažymėti, kad kenksmingi gali būti ne tik tiesioginiai saulės spinduliai. Būnant pavėsyje arba kai debesuota, odą vis tiek veikia UV spinduliai. Efektyvią apsaugą suteikia tik tankiai miškingos vietovės. Ultravioletinių spindulių poveikį dar labiau sustiprina tam tikri paviršiai, pavyzdžiui, vanduo, metalas ar sniegas, taigi, teptis SPF rekomenduojama net ir žiemą. Tiesa, tada galima rinktis silpnesnę apsaugą, pavyzdžiui, SPF 30.
Kaip išsirinkti apsaugą nuo saulės?
Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į produkto pakuotę – ar ant jos nurodyta, kad apsaugos priemonė yra plataus spektro, t. y. sauganti ir nuo UVA, ir nuo UVB spindulių. Šios rūšies priemonės padeda apsaugoti odos ląsteles nuo abiejų tipų ultravioletinių spindulių. Apsaugos nuo saulės produktai, kurie nėra pažymėti kaip plataus spektro, dažnai apsaugo tik nuo UVB spindulių, o UVA, susijusius su ankstyvu odos senėjimu, praleidžia. Odos vėžio, dar žinomo kaip melanoma, riziką padidina ir UVB, ir UVA spinduliai. Plataus spektro apsaugos nuo saulės priemonės blokuoja UVA spindulius tokiu pačiu santykiu, kaip SPF blokuoja UVB.
Rekomenduojama rinktis SPF 30 ir daugiau turinčias apsaugos nuo saulės priemones. Svarbu kiekvieną dieną visas neuždengtas ir nuo ultravioletinių spindulių neapsaugotas odos vietas padengti pakankamu apsauginių priemonių kiekiu.
Renkantis apsaugos nuo saulės priemones taip pat pravartu atsižvelgti į savo odos tipą ir poreikius:
- Spuoguotos ar riebios odos savininkams reikėtų rinktis nekomedogeniškus, porų neužkemšančius produktus, pavyzdžiui, LA ROCHE-POSAY apsauginė veido migla ANTHELIOS, SPF 50+.
- Sausai odai labiau tinka riebesnės tekstūros kremai ir kitos apsaugos nuo saulės priemonės, kurių sudėtyje yra daugiau odą maitinančių arba drėkinančių medžiagų, pavyzdžiui, URIAGE apsauginė emulsija BARIESUN 100, SPF 50+ turi hialurono rūgšties.
- Itin jautriai odai rekomenduojama rinktis natūralias apsaugos nuo saulės priemones su fiziniais arba mineraliniais filtrais. Apsaugos nuo saulės produktų su cheminiais filtrais pranašumas yra tas, kad jie įprastai nepalieka baltos spalvos dryžių tepantis, lengvai ir greitai susigeria, jų tekstūra dažniausiai būna lengvesnė ir mažiau juntama ant odos. Pasiūloje taip pat yra nemažai priemonių su abiejų tipų filtrais – ir su mineralinias, ir su cheminiais: ISDIN pigmentines dėmes šviesinantis apsauginis fluidas nuo saulės FotoUltra 100, SPF50+, BIODERMA apsauginis kremas nuo saulės raustančiai odai, natūralaus atspalvio PHOTODERM AR, SPF50+, EUCERIN kremas Actinic Control MD SPF100.
Geriausia apsauga nuo saulės
Geriausia apsauga nuo saulės kiekvienam yra individuali. Dažniausiai tai bus tos priemonės, kurias yra patogiausia ir lengviausia naudoti ir kurios atitinka asmeninius poreikius. Tuo labiau, kad apsaugines priemones nuo saulės galima rinktis iš skirtingų formų – tai įvairūs kremai, aliejai, emulsijos, fluidai, geliai, losjonai, pieneliai, purškiamos priemonės ir t. t.. Kiekviena jų turi savų pliusų ir minusų, todėl išskirti vienos specifinės formos kaip pranašesnės kitų atžvilgiu negalima. Pavyzdžiui, purškiamas apsauginis aliejus nuo saulės ant odos dengiasi daug lengviau nei kremas, pats procesas užtrunka trumpiau ir yra patogesnis, tačiau manoma, kad losjonas arba kremas odą padengia tolygiau ir taip užtikrina didesnę apsaugą. Taip pat naudojant tepamus produktus ir juos gerai įtrinant į odą, užtikrinama, kad priemonės visiškai susigėrė, o ne liko ant odos paviršiaus.
Natūrali apsauga nuo saulės
Natūralios apsaugos nuo saulės priemonės nuo cheminių skiriasi tuo, kad apsaugą nuo saulės užtikrina jų sudėtyje esantys mineraliniai arba fiziniai filtrai. Cinko oksidas, titano dioksidas arba šių medžiagų derinys fiziškai blokuoja kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių prasiskverbimą į odą ir / arba juos atspindi.
Natūralių apsaugos priemonių nuo saulės privalumai:
- Saugi ir veiksminga sudėtis. Daugelyje natūralios sudėties apsaugos nuo saulės priemonių nėra kitų galimai kenksmingų cheminių medžiagų, pavyzdžiui, parabenų ir ftalatų.
- Tinka itin jautriai odai. Cheminės sudėties apsaugos priemonės sugeria ultravioletinius spindulius, o šie išskirdami šilumą gali sudirginti jautrią odą. Retais atvejais odą sudirginti gali ir cheminių apsaugos priemonių veikliosios medžiagos.
- Greitas efektas. Apsauga nuo saulės pradeda veikti iškart užsitepus priemonės – priešingai nei naudojant cheminės sudėties apsaugos nuo saulės priemones, nereikia laukti 15–30 min, kol kremas įsigers į odą,.
- Tausoja aplinką.
Renkantis natūralią apsaugą nuo saulės svarbu atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:
- Vienintelės veikliosios medžiagos produkto sudėtyje turėtų būti cinko oksidas ir / arba titano dioksidas.
- Apsauga nuo saulės turėtų būti plataus spektro, t. y. apsaugoti ir nuo UVA, ir nuo UVB spindulių.
- Produktų sudėtyje neturėtų būti prieštaringų ingredientų, pavyzdžiui, parabenų.
- Patogiau, kai apsaugos nuo saulės priemonės yra atsparios vandeniui, nes jos nenusivalo prakaituojant arba maudantis.
Mineralinių arba fizinių filtrų pavyzdžiai:
Apsauga nuo saulės veidui
Šiuo metu rinkoje apsauginių veido kremų nuo saulės yra tikrai nemažai. Daugelis jų užtikrina itin didelę apsaugą, t. y. SPF 50+. Tokie kremai praturtinti ir tokiais ingredientais, kaip antioksidantai arba odą šviesinančios medžiagos, kurios be apsaugos nuo ultravioletinių spindulių veidui suteikia papildomos naudos.
Veido kremai su apsauga nuo saulės:
- ISDIN FU apsauginė veido emulsija Fusion Water, SPF50+,
- BIODERMA apsauginis kremas nuo saulės visų tipų odai Photoderm MAX Aquafluide SPF50+,
- PHARMACERIS S plataus spektro apsauginis kremas veidui SPF50+,
- LA ROCHE-POSAY pieštukinė priemonė ANTHELIOS XL, SPF 50+,
- URIAGE UV apsauginis kremas Bariesun SPF50+,
- URIAGE apsauginė emulsija BARIESUN 100, SPF 50+,
- VICHY nuo fotosenėjimo saugantis vandens pagrindo fluidas CAPITAL SOLEIL UV-AGE DAILY, SPF50+.
Veidui galima rinktis ir apsaugos priemones su atspalviu, kurios ne tik izoliuoja ultravioletinius spindulius, bet ir sulygina veido odos spalvą:
Patartina apsaugą nuo saulės veidui rinktis atsižvelgiant į odos tipą ir būklę, pavyzdžiui, mišriai odai yra skirtas BIODERMA apsauginis kremas nuo saulės mišriai odai PHOTODERM AKN MAT, SPF 30+, riebios odos savininkams tinka LA ROCHE-POSAY sebumą reguliuojantis veido kremas ANTHELIOS UVD OIL CORRECT, SPF 50+, riebiai ir į aknę linkusiai odai – PHARMACERIS T raminamasis kremas SEBO MOISTATIC SPF30, jautriai, į raudonį linkusiai odai – BIODERMA apsauginis kremas nuo saulės raustančiai odai, natūralaus atspalvio PHOTODERM AR, SPF50+, turint pigmentinių dėmių – BIODERMA apsauginis kremas nuo saulės į hiperpigmentaciją linkusiai odai PHOTODERM SPOT-AGE, SPF 50+, Uriage emulsija be kvapo Bariesun ANTI-B SPOT SPF50+ ir ISDIN apsauginė emulsija veidui nuo pigmentinių dėmių FotoUltra 100, brandžiai odai – VICHY saulės kremas Ideal Soleil Anti-Age, SPF 50+ ir ISDIN FU apsauginė priešraukšlinė emulsija veidui Age Repair, SPF 50+.
Naudojant specialiai veidui skirtas purškiamas apsaugos priemones nuo saulės, SPF produktus galima purkšti tiesiai ant veido ne mažesniu kaip 15 cm atstumu ir taip tolygiai padengti visą veidą. Tačiau renkantis purškiamo tipo SPF priemones, skirtas veidui ir kūnui, jas purkšti tiesiai ant veido odos yra nerekomenduojama, geriau pirmiausia papurkšti priemonės į delnus ir tik po to paskirstyti ant veido. Būtent veidui skirtos purškiamos apsaugos nuo saulės priemonės: LA ROCHE-POSAY apsauginė veido migla ANTHELIOS, SPF 50+, URIAGE dulksna BARIESUN SPF 50+.
Vaistininkai pastebi, kad pastaruoju metu purškiamos apsaugos nuo saulės priemonės, kurias galima naudoti visam kūnui ir veidui, tapo itin paklausios. Itin didelės apsaugos nuo saulės priemonės su SPF50+:
- LA ROCHE-POSAY kūno purškalas ANTHELIOS SHAKA, SPF 50+,
- Solero aliejinis purškalas Su vitaminu E, SPF 30,
- AVENE apsauginė purškiama emulsija nuo saulės SUN, SPF50+,
- PHARMACERIS S purškiamas aliejus SPF50+,
- BABĒ skaidri apsauginė dulksna drėgnai odai SUN WET SKIN, SPF50+,
- ISDIN apsauginė dulksna, tinkama naudoti ant drėgnos odos SPF50+.
Purškiama apsauga nuo saulės su SPF30+:
Purškiamas SPF veidui ypač naudingas atlikus makiažą, nes jis odą padengia apsauga nuo saulės nenudalydamas pudros, be to, jį paprasta naudoti dienos eigoje (SPF reikia atnaujinti bent kas kelias valandas). Renkantis tokią purškiamą apsaugą svarbu atkreipti dėmesį, ar ji suteikia „sausą efektą“, tiksliau tariant, nesudrėkina odos. Kelios tokių priemonių:
Sportuojant arba dirbant lauke galima rinktis specialiai aktyviam laiko leidimui skirtas SPF priemones:
Besirūpinant veido oda nereikėtų pamiršti ir lūpų apsaugos nuo saulės. Lūpoms apsaugoti yra skirti Livsane apsauginis lūpų balzamas nuo saulės SPF30, URIAGE lūpų pieštukas BARIESUN, SPF30, SEBAMED apsauginis lūpų balzamas SPF30.
Apsauga nuo saulės vaikams
Dažniausiai vaikai gali naudoti tą patį kremą nuo saulės, kaip ir suaugusieji (AVENE intensyvi apsauginė emulsija nuo saulės visai šeimai SUN INTENSE PROTECT, SPF50), bet galima rinktis ir specialiai vaikams naudoti skirtas SPF priemones:
- EUCERIN KIDS SENSITIVE PROTECT purškalas nuo saulės vaikams SPF50+,
- AVENE SUN apsauginė purškiama kūno emulsija vaikams nuo saulės, SPF 50+,
- BABĒ apsauginis losjonas nuo saulės vaikams PEDIATRIC SPF50+,
- PHARMACERIS S apsauginis kremas vaikams SPF50+,
- LA ROCHE-POSAY purškalas vaikams ANTHELIOS DERMO-PEDIATRICS SPF50+.
Svarbiausia nepamiršti, kad kaip ir visada, naudoti reikėtų plataus spektro apsaugos nuo saulės priemones, kurių apsaugos nuo saulės faktorius yra ne mažesnis kaip 30.
Apsauga nuo saulės kūdikiams
Įprastai apsaugą nuo saulės kūdikiams rekomenduojama naudoti nuo 6 mėnesių amžiaus, nes mažesniems kyla didesnė bėrimų ar kitų odos sudirginimų rizika. Vis dėlto, apsauginius kremus nuo saulės reikia naudoti, jei nėra kitos galimybės apsaugoti ploną kūdikio odelę nuo tiesioginių saulės spindulių – tokiu atveju svarbiau yra apsisaugoti nuo saulės nudegimo.
Patartina rinktis kuo paprastesnės, natūralesnės sudėties ir būtent jautriai odai skirtas apsaugos priemones, skirtas kūdikiams nuo pirmųjų gyvenimo dienų. Nuo 6 mėnesių amžiaus galima naudoti LA ROCHE-POSAY losjonas nuo saulės kūdikiams, nuo 6 mėn. ANTHELIOS, SPF 50+, URIAGE apsauginis kremas BABY 1ERE MINERALE, SPF 50+, bekvapis, AVENE intensyvi apsauginė emulsija nuo saulės visai šeimai SUN INTENSE PROTECT, SPF50, BABĒ apsauginis losjonas nuo saulės vaikams PEDIATRIC SPF50+, PHARMACERIS S apsauginis kremas vaikams SPF50+.